Integracja Meridianu Centralnego

Integracja Meridianu Centralnego (Naczynie Poczęcia)

Sprawdzenie integralności meridianu centralnego to bardzo prosty sposób na upewnienie się, czy energia w naszym ciele płynie we właściwym kierunku jak również czy badany mięsień wskaźnikowy będzie dawał dokładną odpowiedź podczas przeprowadzania testu.

Testowanie tego meridianu może być używane jako badanie wstępne jak również skorygowanie go przydaje się podczas sesji, kiedy mięsień wskaźnikowy przestaje prawidłowo reagować.
Meridian Centralny, inaczej nazwany Naczyniem Poczęcia jest jednym z ośmiu cudownych meridianów i chociaż ciężko nam to sobie wyobrazić, ponieważ przebiega od kości łonowej do dolnej wargi, to głównie jego rolą jest ułatwianie w zrozumieniu.

W rzeczywistości meridian ten przebiega z przodu ciała – od krocza do ust, a następnie przechodzi w dół  rdzenia ciała, łącząc się z Meridianem Zarządzającym 1 ( GV 1 = Naczyniem Zarządzającym 1).
Energia Meridianu Zarządzającego rozpoczyna przebieg od ust w górę nad głową i biegnie z tyłu ciała, aż do rdzenia do punktu Meridianu Centralnego (CV 1 = Naczynia Poczęcia 1).
Te połączenie tworzy energię “ósemki” harmonizując się z obwodem pomiędzy energią yin i yang. Połączenie się tych energii staje się czasami Elementem Powietrza znanej z Medycyny Chińskiej. Oznacza to, że aby pozostałe meridiany w naszym ciele były zrównoważone, to najpierw Meridian Centralny i Meridian Zarządzający powinny być z równowadze, jako centralne meridiany całego naszego systemu.

Technika: Jak sprawdzić Integrację Meridianu Centralnego (CV)?

  1. Użyj mięśnia wskaźnikowego, który nadaje się do blokowania (dalej IM = Indicator Muscle).
  2. Przesuń ręką wzdłuż CV w kierunku dolnym od dolnej wargi do kości łonowej, tuż przy ciele. Testuj IM.
  3. Przesuń ręką wzdłuż CV w odpowiednim kierunku (w przeciwnym niż w pkt 2). Testuj IM.
  4. IM powinien blokować się, podczas gdy przesunięcie ręką odbywa się w kierunku od kości łonowej do dolnej wargi, a odblokowywać się (słabnąć) gdy przesunięcie ręką odbywa się w odwrotnym kierunku. Jeśli odpowiedź mięśnia jest inna, oznacza to odwrócenie CV, czyli brak integracji. Może to być spowodowane zbyt dużym stresem lub próbą przezwyciężenia reakcji mięśnia przez organizm.
  5. Jeśli CV jest odwrócone, “przemachaj” ręką wykonując szybki ruch w dół i w górę wzdłuż meridianu tuż przy ciele, tak aby usnąć wszystkie blokady, które zatrzymują prawidłowy przepływ energii. Następnie trzykrotnie przesuń ręką wzdłuż CV w odpowiednim kierunku, aby zrównoważyć przebieg meridianu.
  6. Po korekcji ponownie przetestuj IM, wykonując powyższe kroki. Meridian Centralny powinien być już zrównoważony i działać prawidłowo oraz udzielać dokładnych odpowiedzi. 

Źródło: https://www.appknowlative.com/

Inne artykuły

Zakładka “Gabinety”

Kochani, zgodnie z zapowiedziami, Polskie Stowarzyszenie Kinezjologii Zintegrowanej działa coraz prężniej!  Właśnie ruszyła zakładka “Gabinety” na stronie Stowarzyszenia, w której każdy członek PSKZ może wykupić

Koherencja serca

Jaką moc mają punkty serca? Punkty  serca (CV22  x KI27 L+R x CV18 x CV14) zostały opracowane przez Susan Probert (Australian Applied Physiologist) poprzez intuicyjne

Tryby palcowe

Czym są Tryby palcowe? System językowy oparty na ułożeniu rąk (podobnie jak w języku migowym lub jak mudry), w którym poszczególne palce dotykają określonych punktów

Zostań członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Kinezjologii Energetycznej