Jak pracować z fobiami?
Przygotowanie mięśnia wskaźnika
Ustalenie celu – praca z konkretną fobią
- Klient wypowiada na głos ustalony cel – mięsień słaby.
- Kinezjolog testuje, które punkty alarmowe zmienią wskaźnik. W pierwszej kolejności sprawdzamy St – 80% przypadków ten meridian zmieni wskaźnik. Jeśli nie St, szukamy wśród pozostałych meridianów zaczynających lub kończących się na twarzy*: GB, Bl, SI, LI, TH, CV, GV.
- Klient trzyma punkty alarmowe dla meridianu, który zmienił wskaźnik i powtarza na głos cel.
- W tym czasie kinezjolog opukuje początek lub koniec zidentyfikowanego meridianu na twarzy. (Nie ma ustalonej liczby, czy czasu ostukiwania punktów, zazwyczaj nie powinno być potrzeba więcej niż 12 ostukań.)
- Na tym etapie klient może przeżywać różne emocje, może płakać. Ważne jest, aby wspomóc go w tej sytuacji i zgodnie ze stanem rzeczy, mówić, że to normalne i że bardzo dobrze, że system się oczyszcza.
- Kinezjolog testuje mięsień wskaźnik, gdy klient wypowiada cel.
- Mięsień powinien być mocny i całość zadania wykonana. Jeśli mięsień jest słaby, wracamy do opukiwania punktów meridianu, a klient trzyma punkty alarmowe i powtarza cel.
- Przeprowadzamy korekcję według znanych sposobów
* Jeśli mięsień wskaźnik wzmocni się przy dotknięciu meridianu, który nie ma swojego początku lub końca na twarzy, kinezjolog ostukuje meridian z pary w tym samym elemencie:
serce Ht ->jelito cienkie SI (SI19)
osierdzie Pc -> potrójny ogrzewacz TH (TB23)
śledziona Sp -> żołądek St (St1)
płuca Lu -> jelito grube LI (LI20)
nerki Ki -> pęcherz Bl (Bl1)
wątroba Liv ->pęcherzyk żółciowy GB (GB1)
meridian centralny CV (CV24)
meridian zarządzający GV (GV26)

Dr Roger Callahan jest twórcą metody TFT (Thought Field Therapy), sekwencyjnego ostukiwania, które daje kod do naturalnego systemu uzdrawiania i pozwala wyeliminować większość negatywnych emocji i lęków w ciągu kilku minut.
Metoda zawarta tutaj została przedstawiona publicznie przez dr. Sheldona Deala, chiropraktyka i cenionego kinezjologa (Applied Kinesiology).
Opracowanie dla Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologii Zintegrowanej: Klaudia Jabłkowska